Putyin hiperszónikus rakétákkal riogat, Zelenszkij Donyeck evakuálására szólított fel - az ukrajnai háború vasárnapi hírei
Az ukrajnai háború 158. napjának híreit folyamatosan frissülő hírfolyamunkban követjük.
Az ukrajnai háború 158. napjának híreit folyamatosan frissülő hírfolyamunkban követjük.
Az orosz államfő egy katonai parádén értekezett a haditengerészet új doktrínájáról.
A Donyeck megyében lévő városban eddig egy halottról tudni a támadás miatt.
Több mint ötven ukrán hadifogoly lehetett a jó eséllyel felrobbantott, és nem lebombázott épületben.
Az már a választások eredményéből jól látszott, hogy az embereknek fontosabb a biztonság és a stabilitás, mint a jogállam elvont kérdései vagy a szabadságjogok. Az Orbán-rezsim fennmaradása is erre a „hatalmat a stabilitásért” elvre épül, ennyiben mindenképpen a Kádár-rezsim hagyományait követi. Csakhogy most az alku több eleme veszélybe került. Egy ilyen helyzetben hitet és ideológiát lehet csak kínálni, nemhiába erre a kettőre erősített rá a miniszterelnök.
Anton Gerascsenko, az ukrán belügyminiszter tanácsadója szerint az oroszok a környezetet és az élővilágot sem kímélik. Bahmut városát súlyos légicsapások érték. Folyamatosan frissülő hírfolyamunk az orosz-ukrán háború hétfői híreiről.
Az április óta tartó kelet-ukrajnai offenzíva nem hozta meg Moszkva számára az áhított áttörést, viszont a megszállók déli pozíciói komoly veszélybe kerültek, amiket muszáj lesz az orosz hadvezetésnek megerősítenie.
Egy ukrán gabonát szállító hajó hagyta el hétfőn reggel az odesszai kikötőt, az első az orosz invázió kezdete óta – közölte az ukrán infrastrukturális minisztérium. A hajó célállomása Libanon.
Oroszország február óta blokkolja az ukrán kikötőket, de a két fél nemrég megállapodott a szállítmányozás folytatásáról.
Az országos akcióra az emelkedő energiaárak idején kerül sor, miután az EU a héten megállapodott a közösségen belüli orosz gázfelhasználás csökkentéséről.
Az élelmiszerhiányért szerintük egy titokzatos, az elitbe beszivárgott zsidó összeesküvő társaság a felelős és nem az Ukrajna elleni orosz támadás.
Leginkább egy apokalipszis utáni világot bemutató mozifilmre emlékeztet a 82 napig tartó ostrom után májusban orosz kézre került dél-ukrajnai város, Mariupol. A nyugati fegyverek mellett így az is védekezésre serkenti az ukránokat, hogy láthatják, milyen élet vár rájuk, ha a „felszabadítók” elfoglalják lakóhelyüket.
A katolikus egyházfő korábban azt mondta Kirillnek, hogy szerinte „egy pátriárka nem alacsonyodhat le arra a szintre, hogy Putyin ministránsa legyen”.
Európának és a NATO-nak olyan szankciókat kell találnia, amelyek valóban fájnak Oroszországnak, és rákényszerítik a háború leállítására – mondta a HVG-nek Kalev Stoicescu, a tallinni Nemzetközi Védelmi és Stratégiai Intézet kutatója, aki szerint súlyos gond, hogy több európai politikus megbontja az EU egységét. Interjú.
Az énekes a szombati varsói fellépését szakította félbe, hogy az ukrajnai háborúról és a demokráciát érő fenyegetésről beszéljen.
Az ENSZ-főtitkára ugyanazon a konferencián, ahová Putyin üzent, azt mondta, „fennáll a veszélye annak, hogy az emberiség elfelejti a hirosimai és nagaszaki tragédiákat”.
Az orosz propaganda fogásainak ellensúlyozására létrejött ukrán kommunikációs kormányszerv több népszerű orosz propagandaállítást helyezett más megvilágításba legutóbbi kiadványában, amiben hosszasan foglalkoztak a magyar kormány Moszkvához való törleszkedésével is.
Az éjszaka folyamán több erős robbanás rázta meg a Herszontól északra fekvő települést, a hírek szerint egy sebesültje van a bombázásnak. Egy az orosz propaganda ellen küzdő ukrán kommunikációs kormányszerv tette fel a kérdést, hogy mégis mit kérhettek a Kremlben Orbántól a gázért cserébe?
Több ezer ukrán gyerek tűnt el a háború alatt, jelentős részüket nem találták meg. Az ukrán önkéntesek az ostromlott városokban, föld alatti pincékből is üzemeltették a keresőszolgálatot, ennek eredménye, hogy sikerült sok gyermeknek nyomára bukkanni, de a többségüket még mindig keresik. Egy európai ernyőszervezet az EU-s tagállamok felelősségére is felhívta a figyelmet.
A fronton patthelyzet alakulhat ki, a tárgyalásos megoldás az elemző szerint a Nyugat és a Kreml gazdasági hadviselésének kimenetelétől függ.